Teklif Al 0224 247 24 74

Tente Sistemleri Ve Kullanım Özellikleri

Motorlu ve motorsuz olmak üzere iki ana gruba ayrılan tente sistemleri birçok farklı mekan da kullanılmaktadır. Başta güneş ve yağmur olmak üzere gölgelik ve korumalık olarak kullanılan bu sistemlerin kullanım özellikleri farklılık gösterebilir. Daha ekonomik tercihler için motorsuz tente sistemleri seçilebilir. Kullanımının yanı sıra kurulum ve temizleme kolaylığı olan motorlu sistemler de oldukça revaçtadır.

  İlk Seçenekler: Körüklü Tenteler

  Kafe ve dükkanlarda sıklıkla tercih edilen körüklü tenteler ilk seçenekleri oluşturuyor. Aynı yapıda dahi birden fazla renk kullanımına elverişli olması en önemli özelliklerinden biridir. Dikkat çekici renkler tercih edilerek dükkanların çok daha fazla müşteriye hitap etmesi sağlanır. Açılıp kapanır olup yarı otomatik bir sisteme sahiptir. Özellikle her bütçeye uygun olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bu tentelerin garanti süreleri ise 2 yıl ile 4 yıl arasında değişkenlik gösteriyor.

  Sabit Tenteler

  En ekonomik ve kullanışlı tente sistemleri içerisinde sabit tenteler popüler bir rağbet oranıyla sipariş ediliyor. Genellikle yardımcı aksesuarların desteği alınarak birçok farklı yapıda kullanılabilir. Öne çıkan renkleri arasında beyaz, gri ve krem gibi açık tonları yer almaktadır. Ancak kataloglara göz gezdiren alıcılar farklı renklerdeki sabit tentelere de sahip olabilir.

  Karpuz Tenteler ve Kullanım Özellikleri

  Son yıllarda Türkiye'de ve birçok farklı Avrupa ülkesinde sıklıkla tercih edilen karpuz tenteler birçok kullanım avantajını da beraberinde getiriyor. En önemli özelliklerinin başında ışıklandırma sistemlerine ev sahipliği yapması geliyor. Bu sayede sadece gündüzleri değil akşamları da estetik ve göze hoş gelen bir görüntü elde edilmesiyle amacıyla kullanılır. Avrupai bir görünümü olan karpuz tenteler yılın dört mevsimi kullanılabilir. Kaliteli ve dayanıklı kumaşı sayesinde güneşin zararlı ışınlarının etkilerini en aza indirger. Yağmur ve kar gibi olumsuz iklim şartlarına karşı ekstra güvence oluşturur. Öne çıkan renkleri arasında kırmızı, turkuaz ve turuncu gibi canlı renkler yer alıyor. Garanti süreleri 5 yıla kadar uzanan karpuz tenteler uzun ömürlü kullanımlar için idealdir. Başta kafeler olmak üzere birçok farklı mekanda kullanılabilir. Dilimli bir görüntüye sahip olduğu için karpuz ismiyle adlandırılmıştır.

  Asma Germe Tenteler ve Özellikleri

  Membran yapı sistemleri arasında en çok tercih edilen tentelerin başında asma germe modelli tenteler geliyor. Özel ölçülerde imal edilebilir ve hemen hemen her yapıya uygun bir şekilde kullanılabilir. Bir diğer adı yarasa olan bu tenteler üç boyutlu bir yapıya sahiptir. Darbelere karşı ekstra dayanıklıdır. Kopma ve yırtılma gibi olumsuz etkilere karşı mukavemet gücü en yüksek olan tentelerin başında geliyor. Işık geçirgenliği bakımından da müşterilerin taleplerini karşılayan bu ürünler, akrilik ve lak gibi kaliteli malzemelerin bir araya getirilmesiyle üretiliyor.  Bu tentelerin dışında pergola ve mafsallı tente çeşitleri de mevcuttur. Kullanım alanları farklılık gösteren tenteler internet ve telefon üzerinden sipariş edilebilir.

Biz Sizi Arayalım
İletişim bilgilerinizi bırakın, biz size ulaşalım.

Online Katalog

Online ürün ve hizmet kataloğumuzu inceleyin.

Kataloğu İndir