Teklif Al 0224 247 24 74

Pergola Tente

Günümüzde önemli bir kullanım alanı olan pergola tente özel bir gergi sistemiyle çalışır. Kullanıldığı alanlarda gölgeleme başta olmak üzere çeşitli fonksiyonel özellikler sunmaktadır. Yağmur, kar gibi çeşitli hava koşullarına karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir.

  Son derece dayanıklı olan yapısıyla uzun yıllar boyunca kaliteli bir kullanım olanağı sunar. En başta Cafeler olmak üzere her türlü ticari mekana uyumlu bir yapı barındırır.  Pergola Tente Nedir?

  Ürünün daha iyi anlaşılabilmesi adına ne olduğunun bilinmesi çok faydalı olacaktır. Böylelikle ürüne ihtiyacınızın olup olmadığını çok daha rahat belirleyebilirsiniz.

  Esasında Pergola kelimesi İtalyanca bir kelime olma özelliği taşımaktadır. Türkçe dilinde "gölgelik" anlamına gelir. Gölgelik oluşturmak amacıyla kalıplaşmış tanım olarak kullanılmaktadır. Pergola tente halk arasında ise otomatik tente, raylı tente şeklinde çeşitlilik gösteren tanımlarda kullanılır.

  Pergola Tente Kullanım Alanları

  Sağladığı dayanıklı ve uzun ömürlü yapısı itibariyle önemli bir çeşitlilik gösteren kullanım alanına sahiptir. Kullanıldığı alanlara önemli bir konfor ve aynı zamanda şıklık da kazandırmaktadır. Pergola tente kullanım alanlarından bazılarını ise şu şekilde listelemek mümkündür;

  - Restaurantların dış mekanları

 - Cafelerin dış mekanları

 - Konutların teras ve bahçe gibi kapatmalara ihtiyaç duyulan mekanlarında rahat ve konforlu bir kullanım sunar.

  Kullanım Amacı

  Teras, bahçe gibi açık alanların kapatmalarında kullanılır. Bu sayede kullanıldığı alanların 4 mevsim boyunca konforlu bir şekilde kullanılmasına olanak tanır. Pergola tente sahip olduğu son derece dayanıklı yapısı sayesinde yaz aylarında sıcaktan korur. Ayrıca kullanıldığı ortamları güneşin son derece zararlı olabilen ışınlarından da korur.

  Pergola tente kullanımının en önemli amacı yağmur, kar, dolu gibi olumsuz hava koşullarının etkisinden korunmaktır. Pergola tente uygulanarak açık ortamlarda kapalı mekanlar oluşturulabilir. Bu sayede mekanların açık hava koşullarının sebep olabileceği olumsuz etkilerden korunması sağlanabilir.

  Pergola Tente Sistemlerinde Kullanılan Kumaşın Türü Nedir?

 

 Pergola tente sistemleri son derece dayanıklı ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Bunun en önemli nedeni ise tente sistemlerinde kullanılan kumaşın türü olmaktadır.

  Pergola tente kumaşının 0 elyaf boyalı akrilik dokuması ile üretimi yapılmaktadır. Bu bakımdan son derece özel bir kumaş olma özelliği barındırmaktadır.

  Tente Kumaşının Özellikleri

  Pergola tente sistemlerinde kullanılan kumaş, her türlü olumsuz hava koşuluna karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu özelliğiyle uzun ömürlü bir kullanım olanağı sağlamaktadır.

  Pergola tente kumaşının en önemli özelliği ise su geçirmez olmasıdır. Bu sayede yağmurlu havalarda da kullanılabilir bir yapı sunar. Güneşli havalarda gölge oluşturan bir nitelik sunar. Buna ek olarak hava geçirme özelliğine de sahiptir. Sahip olduğu tüm özellikler kullanım için önemli bir tercih sebebi ortaya koymaktadır.

  Pergola tente kumaşı birbirinden farklı renk ve desen seçenekleri barındırmaktadır. Bu sayede her türlü zevke hitap eden bir seçenek oluşturmaktadır. Böylelikle çeşitli mekanların dış cephesine mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Bunun sonucu olarak kullanıldığı ortamlara son derece estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Biz Sizi Arayalım
İletişim bilgilerinizi bırakın, biz size ulaşalım.

Online Katalog

Online ürün ve hizmet kataloğumuzu inceleyin.

Kataloğu İndir